Dopoledne plné hudby s žáky a učiteli ZUŠ

V pondělí 12. června nás se svým koncertem navštívili učitelé a mladí muzikanti ze Základní umělecké školy z Dačic. Představili nám rozličné hudební nástroje, na které se mohou zájemci z řad dětí učit, protože dačická „ZUŠka“ má svou pobočku i u nás ve Slavonicích. Mohli jsme si poslechnout ukázky z klasické hudby, lidových písní i filmových melodií a některé jsme si společně i zazpívali. Slyšeli jsme, jak to hraje dětem, které s nástrojem teprve začínají, i těm, kteří jsou již téměř profíci.
Moc děkujeme za příjemné dopoledne plné hudby a také za to, že po dnešním dopoledni už víme, jak zní zobcová flétna, akordeon, lesní roh, kytara, pozoun a taky, když hrají na klavír čtyři ruce najednou.
                                                                                  P. Maršánová