Malá digitální univerzita - Logické hry II

Vzdělávání dětí s finanční podporou z projektu MŠ s podporou šablon I - OP JAK
Na začátku dubna proběhlo naše poslední setkání s lektorkou Pavlou Čechovou z Malé technické a digitální univerzity. Po čtyřech lekcích programu polytechnického vzdělávání jsme se už podruhé přenesli do světa digitálního, který jsme však nepoznávali vsedě u monitorů, ale na koberci a venku formou her a prožitků s využitím originálních pomůcek. Jde o tzv. screenless (žádné monitory). Na začátku jsme si povídali o vysněných povoláních dětí a o tom, zda je při jejich výkonu potřeba umět ovládat moderní technologie. Zjistili jsme, že v dnešní době si s nimi musí poradit téměř každý. Proto jsme v této lekci navázali na předchozí setkání a hráli jsme již složitější logické hry na čtvercových sítích, rozvíjeli prostorovou orientaci, doplňovali logické řady v prostoru, uspořádali jsme turnaj v piškvorkách a na závěr jsme si vyzkoušeli, jak to běhá v počítači.
Lektorce Pavle patří velké poděkování. Čas určený aktivitám s dětmi probíhal vždy v pohodě, lektorka byla na každý program pečlivě připravená, nabídka činností byla zajímavá pro malé i dospělé účastníky. Kromě rozvíjení základních digitálních kompetencí se děti učily spolupracovat ve skupinách, učily se hodnotit svoje úsilí a výkony, za které i tentokrát dostaly diplom.
                                                                                                                                                                  P. Maršánová, M. Novotná