Tajemný vesmír

Co je to vesmír? Co všechno je jeho součástí? A můžeme se do vesmíru podívat? Žabky a Rybičky si na vesmír a kosmonauty hrály ve školce, cvičily a zlepšovaly svou kondici jako kosmonauti před odletem, porovnávaly velikosti a barvy planet z naší sluneční soustavy, snažily se zapamatovat si jejich názvy. Na hřišti si udělaly raketu z lanové pyramidy, oblékly se do „skafandrů“ a začalo odpočítávání do startu… Téma děti zaujalo a bavilo je.
Velkou radost nám udělal výlet do vesmíru v planetáriu v Jindřichově Hradci, kterého se zúčastnily i Včelky. Když se všichni s nadšením a neskrývaným očekáváním usadili v sále planetária a zhasla světla, s úžasem jsme sledovali, jak se jeho kopule proměnila v oblohu plnou hvězd a planet. V živě komentované části vzdělávacího programu s názvem Slunce a hvězdy jsme se proletěli naší sluneční soustavou, poznali vzhled a vlastnosti planet a dalších nebeských těles. Za vědomosti o vesmíru a sluneční soustavě pustil lektor dětem pohádku Khrumka a kouzelná raketa, ve které se zvířátka vydala na poznávací cestu do vesmíru, „svezli“ jsme se také na vesmírném kolotoči. Zážitkem byla i návštěva kopule s obrovským hvězdářským dalekohledem, kterým jsme se podívali na Slunce.
                                                                                J. Vacková