2. korálek: Podzim v zahradách - Rybičky, Žabky

Toto oblíbené podzimní téma nabízí mnoho námětů a prostředků k různorodým aktivitám. Při vycházkách sledujeme přírodu a její proměny na podzim. Získáváme základní poznatky o dění na zahrádkách, které dále upevňujeme a rozšiřujeme v činnostech ve školce. Poznávali jsme a pojmenovávali podzimní plody ze zahrad a polí, děti se učily rozlišovat je hmatem, čichem, chutí i zrakem. Třídili jsme je podle určeného pravidla. S pomocí odšťavňovače jsme si vyrobili a ochutnali jablečný mošt. Cvičili jsme dýňovou rozcvičku a jógu s příběhem o podzimní zahrádce. Zpívali jsme a doprovázeli písničky na rytmické nástroje (Šel zahradník, Pod naším okýnkem, Měla babka 4 jabka), recitovali a pohybově jsme doprovázeli básničky a říkanky o ovoci a zelenině. Poslouchali jsme pohádky, řešili jsme úkoly, kterými jsme procvičovali předmatematické představy, prostorovou orientaci, zrakové vnímání, řečové dovednosti, paměť atd. Třídu a další prostory zdobí dětské výtvarné práce.
Navštívila nás opět bylinková babička Boženka, která nám prozradila, jaká kouzla umí se svými bylinkami, mohli jsme si k nim přivonět, vyrobili jsme si voňavé bylinkové pytlíčky a ochutnali heřmánkový a meduňkový čaj.