3. korálek: Barevný podzim - Rybičky, Žabky

Podzimní příroda nám předvádí své proměny a rozmanitosti, barví se listí na stromech a keřích, dozrávají podzimní plody. Je pro nás nevyčerpatelným zdrojem pro objevování, poznávání a experimentování.
V naší školce rozhodně nezahálíme! Sbíráme kaštany pro lesníky, kteří je dopraví do lesa ke zvířátkům. Než jim je však předáme, tak si s kaštany hrajeme ve školce, skládáme z nich obrázky, cvičíme s nimi, využíváme je při počítání.
Zkoumáme barevné listy stromů, všímáme si jejich tvarů, určujeme stromy, ke kterým patří, včetně jejich plodů. Listy využíváme i ve výtvarných činnostech jako např. frotáž, obtisky, lisování. A což teprve skákání a válení se v hromadách listí! To nás náramně baví :-)
Vyrábíme podzimní malířské palety, na které se v přírodě snažíme najít co nejvíce barev, které používá malíř Podzim.
Sova Hedvika také přilétá se svými podzimními úkoly, za které navlékáme další korálky poznání. Přinesla nám i dopis od skřítka Podzimníčka, kterému zlý skřítek Škodníček odčaroval všechny barvy. Podzimníček chtěl své barvy zpět a proto musel splnit Škodníčkovy úkoly. V dopise nás žádal o pomoc s jejich splněním a my mu rádi pomohli. Podzimníček získal své barvy zpět a odměnil nás medailí a malou sladkostí.
                                                                                           J.Vacková