Draku, ty jsi vážně drak?

K větrnému podzimnímu počasí neodmyslitelně patří pouštění draků. Rybičky a Žabky si tentokrát vyrobily netradiční draky z mikrotenových sáčků. Nakreslily na ně veselé i strašidelné dračí obličeje, přivázaly provázky, a pak je šly ven vyzkoušet. K velké radosti všech létali dráčci Igeliťáčci skvěle!
Teď už také víme, že není drak jako drak. Známe nejen draky, kterými se hemží podzimní obloha, ale také draky pohádkové. Naučili jsme se, že ne vždy slova, která znějí stejně, znamenají totéž, např. zámek, koruna, kohoutek… Hravou formou jsme se seznámili s homonymy. Barevní draci zdobili třídy, zručnost jsme trénovali při zavazování mašlí a navlékání korálků na dračí ocásky, hráli jsme dračí honičky, procvičili jsme barvy, orientaci v prostoru, sluchovou pozornost a mnoho dalšího.
                                                                                             J. Vacková