Hody, hody doprovody

Pro většinu dětí jsou velikonoční svátky spojeny s očekáváním velikonočních prázdnin, s barvením vajíček a s pletením nebo sháněním pěkné pomlázky. Pro kluky jsou příležitostí zajít na koledu za příbuznými a kamarádkami.
Proč se šlehá pomlázkou a z čeho se plete? Proč koledníci dostávají nabarvená vajíčka? O tom a dalších zvycích a tradicích spojených s Velikonocemi jsme si povídali, hráli hry a kreativně tvořili. Než jsme se rozešli na velikonoční prázdniny, děti z Rybiček a Žabiček obešly s koledou celou školku a kluci všechny holky, malé i ty velké, vyšlehali, aby byly po celý rok zdravé, čilé a krásné.
Před velikonočními prázdninami jsme také s dětmi hledali v zahradě ukryté poklady. Abychom je našli, museli jsme projít velikonoční stezku a splnit úkoly, které pro děti připravili velikonoční zajíci.
Děti z II. a III. bloku, které byly o velikonočních prázdninách v MŠ, navštívily s učitelkami Zajíčkovu velikonoční zahrádku v Turistickém informačním centru, kde mu pomohly najít ztracené kraslice. Za to si každý odnesl drobnou odměnu a úsměv na tváři.
                                                                                                                                                                                                    J. Vacková, P. Maršánová