Knížka je kamarád

Březen je měsícem knihy, proto se jim v tomto měsíci věnujeme o něco více. Děti ze školky se i letos vydaly prozkoumat slavonickou knihovnu. Přivítala je knihovnice a spisovatelka Lenka Lanczová a vysvětlila jim, jak to v knihovně chodí, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím a jak se ke knihám správně chovat. Poté nám představila dětské oddělení, přečetla pohádku o nenažrané koze a ukázala spoustu dalších hezkých knih. Pustila dětem pohádku o žabácích Kvakovi a Žbluňkovi a poté prostřednictvím otázek zjišťovala, jak pohádce porozuměly. Na závěr si děti mohly prohlédnout knihy podle své libosti.  Návštěva knihovny se nám velice líbila a už teď se těšíme na další.
                                                                                                                                              J. Vacková, P. Maršánová