Okénko do školy I.

Přechod z mateřské školy na základní je velký krok. Aby to naši předškoláci měli jednodušší, připravili si pro ně žáci z 2. A pod vedením třídní učitelky Mgr. Věry Koutné malou ukázku školní výuky. Mohli jsme tak nahlédnout pomyslným okénkem, jak to chodí ve škole. První setkání bylo zaměřeno na čtení a psaní. Nejprve jsme se při hrách vzájemně seznámili, potom děti ze školky usedly ke školákům do lavic. Ti jim byli po celou dobu nápomocni. Společnými silami si přečetli obrázkový příběh o ptáčcích – školáci četli text a předškoláci obrázky, potom v grafomotorickém cvičení „nakrmili“ ptáčky v krmítku a „upletli“ rukavici. Když zazvonilo, přišla na řadu zábava ve školní družině. Společnými silami jsme vybarvili a poskládali puzzle sněhuláka.
Čas ve škole nám rychle utekl a my se už teď těšíme na další setkání, které bude zaměřené na matematiku.
                                                           J. Vacková, P. Maršánová