Cesta pohádkovým lesem

Vytrvalost Žabky a Rybičky trénovaly při výšlapu do pohádkového lesa. Aby se v lese neztratily, dostaly turistickou mapu s vyznačenými stanovišti. Nejdříve děti musely najít klíč k jeho odemknutí, potom na jednotlivých zastaveních plnily úkoly motivované známými pohádkami: vyhlížely perníkovou chaloupku a počítaly kroky – jak dlouhá je cesta k chaloupce, u čarodějnice odříkaly kouzelné zaříkávadlo, princi a jeho pomocníkům Dlouhému, Širokému a Bystrozrakému pomáhaly vysvobodit princeznu (hod šiškou do věže). V lese se občerstvily borůvkami a po příjemně stráveném dopoledni se vrátily do školky, kde na ně čekala odměna za splněné úkoly. Odměnu darovalo Infocentrum Slavonice, které tuto aktivitu pro děti organizuje.