logotyp
Login

Malá technická univerzita - Stavitel města

Malá technická univerzita - Stavitel města
Vzdělávání dětí s finanční podporou z projektu MŠ s podporou šablon - OP JAK
Ve středu 20.9.2023 proběhl první z řady projektových dnů, které připravujeme pro nejstarší děti ve spolupráci s neziskovou organizací Malá technika z.ú.
První lekci s názvem Stavitel města vedla vyškolená specialistka na vzdělávání dětí v oblasti polytechnické gramotnosti Pavla Čechová. Lektorka přijela s kufrem plným stavebnicových kostek, map, dětských technických výkresů a dalších pomůcek. Po krátké motivační hře děti společně popsaly naše město, důležité stavby ve městě a jejich využití, rozeznávaly mapové značky, učily se zorientovat mapu podle světových stran nebo výrazného bodu ve městě, dozvěděli jsme se, kdo je kartograf, vyzkoušeli jsme si tvorbu vlastních map a zakreslování do nich. Děti budovy také stavěly ze stavebnice, dle vlastního výběru jim přiřadily mapovou značku a umístily je do města kolem silnice. Promýšlely a zdůvodňovaly jejich pozice – bazén v okrajové části, divadlo a policie na náměstí... A co nemocnice vedle požární stanice? Jak to vidí ostatní?
Následovala rušnější část na školní zahradě, kde děti dostávaly za splněné disciplíny „žetony“ a za ně pak mohly nakupovat budovy do svých měst (základy finanční gramotnosti).
Dopoledne bylo nabité aktivitami a pokud vám děti odpoledne řekly, že si hrály na stavitele, pak je to v pořádku. My víme, že pracovaly a učily se spolupracovat, domlouvat se, rozvíjely logické myšlení, prostorové vnímání, jemnou motoriku a mnoho dalšího.
Lekce, které budou navazovat: Malý architekt, Stavitel mostů, Stavitel věží.

Zpět na hlavní výpis

Mateřská škola Slavonice, příspěvková organizace

Adresa:
Brněnská 200
378 81 Slavonice

Telefon: +420 384 493 118
Email: reditelka@msslavonice.cz

Datová schránka: zjdehcb
Webové stránky: https://www.msslavonice.cz/
IČ: 62540475
Případné platby lze poukázat na účet: 103778392/2250
MŠ Slavonice Mapa
Jsme zapojeni do projektů:
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign