Život v trávě - Ovečky

Venku teď můžeme pozorovat kouzelný život v trávě. A tak nás čekalo další zajímavé téma ve třídě u Oveček.
Příroda se nám vybarvuje do zelena a pupeny se začínají měnit v květy. Ovocné stromy vysílají krásné vůně do okolí, které vábí především pracovité včelky. Na loukách, stráních, mezích a v lesích začínají růst různé květiny a bylinky. Rozkvétají fialky, sedmikrásky, pampelišky. V přírodě je radost vše pozorovat, obzvlášť na jaře.
Seznámili jsme se s broučky a jinými živočichy, kteří žijí v trávě. Ukázali jsme si, co všechno umí, i když jsou tak maličcí.
Beruškám jsme spočítali tečky. Při výrobě motýlka jsme si užili se zapouštěním vodových barev a nakonec jsme si vymodelovali tělo šneka a vybarvili opravdovou šnečí ulitu výraznými neonovými barvami. Děti měly velkou radost. Venku jsme nezapomněli pozorovat opravdové broučky, hmyz a jarní květiny.
                                                                                        L.Kudrfalcová