Bezpečně na cestách

Motýlci a Včelky se vypravili na dopravní hřiště na okraji Slavonic. Programu na hřišti předcházel motivační tanec „Kola autobusu se točí dál“. Na dopravním hřišti se děti rozdělily do dvou skupin – na chodce a řidiče. V těchto rolích se vystřídaly. Kvůli výměně zámku jsme se nedostali do skladu značek a koloběžek, ale protože učitelky MŠ hned tak něco nezaskočí, poradili jsme si. Učili jsme se správně přecházet přes přechod pro chodce, reagovat na měnící se barvy na semaforu, jezdit i chodit po správné straně vozovky, projíždět kruhový objezd.
Za odměnu děti dostaly medaile „Bezpečně na cestách“ se znakem Besip. Po návratu jsme společný program opět zakončili tanečkem „Kola autobusu“. Kromě toho, že jsme se učili, užili jsme si i pohybu a zábavy.
                                                                                        K. Plicková