Den Země

Den Země, která je domovem nás všech,  je každoroční celosvětovou událostí organizovanou 22. dubna. Je zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. V mnoha aktivitách si připomínáme, že my všichni jsme důležitou součásti tohoto světa a můžeme svým chováním a jednáním okolní prostředí chránit a zlepšovat, ale také poškozovat a ničit. Aktivity zaměřené na utváření pozitivního vztahu k okolnímu prostředí připravily učitelky pro děti ve školce i pro ty, které stále ještě musely zůstat kvůli opatřením vlády doma. Potěšující bylo, že se rodiny zapojily a poslaly i fotky a vzkazy. Učení prožitkem je opravdu nenahraditelné. A to podle mě platí pro děti i dospělé.