Hosté u našich krmítek

Jedním z témat, které každoročně zařazujeme do našeho programu, je péče o ptáky v zimě.
Společně se učíme poznávat je, jejich způsob života, jak jim pomáhat zimní období přečkat. Na školní zahradě sypeme ptáčkům do krmítek, zavěšujeme na stromy vlastnoručně připravené ptačí dobroty. Ptáky tak můžeme z oken tříd snadno pozorovat.
Vědomosti upevňujeme v hrách, písničkách, říkankách,
cvičíme s peříčky, čteme pohádky, informace o nich vyhledáváme v dětských knížkách aj. Galerie ptáků vyrobených z různých materiálů zdobí prostory školy.