Hravá němčina

Děti v předškolním věku nasávají nové vědomosti neuvěřitelně rychle. To se týká i cizích jazyků , pokud jsou daným podnětům vystavené pravidelně, tak jako v naší mateřské škole. Každý týden se ve třídě u Rybiček schází 14 dětí s ředitelkou školy Mgr. Benešovou. Vzájemná konverzace a hry probíhají převážně v němčině. Učí se porozumět základním pokynům a pojmům, se kterými se běžně ve školce setkávají, hrají hry, které znají i v českém jazyce. Ve spojení s pohybem a činnostmi se přirozeně rozvíjí jejich schopnost cizí jazyk také používat.
Ve čtvrtek 24.10. proběhlo v MŠ setkání s mentorem Mgr. Janou Hofmannovou, na pondělí 3.11. připravují děti se svou učitelkou ukázkovou hodinu pro rodiče.

Hravá němčina je v naší škole realizována v rámci projektu BIG ATCZ - program přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko - Česká republika.