Moje rodina - Ovečky

V neděli 9. května jsme oslavili Den matek, a proto nás tento týden při návratu dětí zpátky do školky čekalo navazující téma Moje rodina. Cílem tématu bylo posilovat citový vztah dítěte k rodině. Chceme, aby si děti uvědomily, kdo do rodiny patří a jak důležité a nezastupitelné je postavení matky v rodině. Děti si povídaly o své rodině, pojmenovaly jmény maminku, tatínka, své sourozence, babičku, dědečka, ale i své kamarády a paní učitelky. Popsaly sebe, své domácí zvířátko a svůj pokojíček. Vyzkoušely si domácí práce v podobě grafomotorických listů – žehlení, pletení a vybarvily si svůj dům. Nakonec si vyrobily krásné srdíčko jako důkaz lásky ke své rodině.
Všichni jsme rádi, že jsme se opět společně sešli zpátky ve školce.
                                                                                      L. Kudrfalcová