Se Sokolem do života

„Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky.“

Celoroční projekt pro předškolní děti, ve kterém pomocí pohybových dovedností a rozvíjení poznání objevujeme svět.
Motivací pro děti jsou zvířátka, která je provázejí jednotlivými činnostmi. Jsou to kobylka Emilka, opička Hanička, ježeček Mareček a veveruška Věruška. Zvířátka jedou do světa, pomocí vláčku otevírají dětem pomyslná vrátka a seznamují je s pohybovými a rozumovými činnostmi. V rámci těchto činností se děti snaží zvládnout jednotlivé úkoly.
Přínosem pro děti je plnění činností v kolektivu vrstevníků, čímž se celá skupina vzájemně ovlivňuje. Za splněný úkol si každý do svého „sokolího“ sešitu nalepí samolepku.
Sokol si k svátku dětí připravil pro Včelky a Motýlky sportovní den. Některé úkoly plnily děti ve třídě a některé na školní zahradě. Všechny s velkým nasazením a radostí. Na konci sportovního dopoledne si každý odnášel nejen velkou medaili od Sokola a jeho kamarádů zvířátek, ale také velký úsměv na tváři.
                                                                              J. Vacková