Login

Jihočeská ratolest 2011, 2012


1. ročník soutěže Jihočeská ratolest
Jihočeská krajská síť environmentálních center Krasec vyhlásila na podzim 2011 první ročník soutěže projektů na ochranu životního prostředí s názvem Jihočeská ratolest. Své projekty do této soutěže přihlásilo 24 obcí, škol, místních iniciativ a neziskových organizací. Mezi školami si nejlépe vedl právě projekt Korálky poznání a získal nejvyšší ocenění.

2. ročník soutěže Jihočeská ratolest
Jihočeská krajská síť environmentálních center Krasec vyhlásila výsledky druhého ročníku soutěže projektů na ochranu životního prostředí „Jihočeská ratolest“. 
Své projekty do 2. ročníku Jihočeské ratolesti přihlásily obce, škole, místních iniciativy a neziskové organizací. Mezi školami si opět velice dobře vedl projekt Mateřské školy Slavonice pod názvem Předškoláci jako badatelé a objevitelé, který zpracoval kolektiv učitelek z mateřské školy na základě dlouhodobých zkušeností v environmentální oblasti. Projekt vychází z koncepce rozvoje environmentální výchovy v Jihočeském kraji. Je zaměřen na aktivity v předškolním zařízení. Předložený projekt hodnotí, jak se podařilo motivovat a následně vyzkoumat zajímavosti z ptačí říše v pohraničním regionu Slavonicka. Podařilo se ostatním předškolním zařízením ukázat nové způsoby a zajímavé cesty jak vhodně přiblížit environmentální činnosti. Ostatním školám nyní chceme ukázat, jak se nám aktivity dařily, jak se plnily různé úkoly na ekologické stezce, výletech a v prostředí zahrady mateřské školy. Podařilo se získat i odborného garanta Ing. Hanu Uhlíkovou PhD a ornitologa Mgr. Tomáše Brinkeho. Výsledky výzkumu jsme zapracovali také do celosvětového projektu Jaro ožívá – Springalive.
Mateřská škola škola obdržela finanční příspěvek od Jihočeského kraje, certifikát a pestrý balíček regionálních, bio a fair trade produktů. Ceny předával předseda Krasce Petr Kurz. 
Soutěž Jihočeská ratolest se koná díky podpoře Státního fondu životního prostředí, Ministerstva životního prostředí a Jihočeského kraje.

Nástěnka

Co nás čeká...

obrázek
Plánované aktivity, aktuální informace rodičům

Novinky

Klokanovy školky

obrázek

Projekt BIG ATCZ5

obrázek
Seznamování s němčinou

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Voňavá tajemství

obrázek
Metodická publikace nejen pro učitele
Mateřská škola Slavonice
Brněnská 200
tel. 384 493 118
návrhy školní dekorace:
akademická malířka Zuzana Krajčovičová
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014/2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign