logotyp
Login

Školní rok 2015 - 2016

Nasloucháme Mamince Zemi (jaro - podzim 2015)

Nasloucháme Mamince Zemi (jaro - podzim 2015)
Projekt vychází z koncepce rozvoje environmentální výchovy v Jihočeském kraji. Je zaměřen na aktivity s dětmi i jejich rodinami, jeho cílem je vytváření správných postojů a hodnot, které souvisí s prostředím, ve kterém žijeme. Budeme zkoumat taje přírody, její zákonitosti, krásy a zvláštnosti.

Aktivity realizované v rámci projektu:

Každé dítě má přirozenou potřebu učit se, zkoumat, objevovat. Aktivity, které připravujeme, mají přispět k tomu, aby děti byly samostatné v praktických činnostech, dokázaly kreativně myslet a používat věci kolem nás, aby získávaly přiměřené vědomosti o okolním světě, které jsou využitelné v dalším vzdělávání i v běžném životě. Úkolem dnás dospělých je dát jim příležitosti, prostor a čas, aby získávaly dovednosti a poznání vlastními silami a svým tempem.

Zahrada jako výchovně vzdělávací prostor

Zahrada jako výchovně vzdělávací prostor

Celou řadu aktivit provádíme právě na školní zahradě. Spolu s firmou Forest jsme se podíleli na její revitalizaci. Byly doplněny chybějící stromky, keře, byliny. Děti vysely semínka a sledovaly jejich růst. Byla opravena bylinková zahrádka a nově vyhlíží i hmyzí hotel.

Mateřská škola SlavoniceBrněnská 200 tel. 384 493 118 návrhy školní dekorace: akademická malířka Zuzana Krajčovičová


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign