Den Země

Jaro je tu a s ním i Den Země. V tomto období si s dětmi připomínáme, jak je důležité dobře se o naši planetu starat. Zaměřili jsme se zejména na přírodu, její ochranu a dopady lidského chování na životní prostředí. Počasí nám příliš nepřálo, a tak mnohé aktivity, které jindy provádíme venku, probíhaly ve třídách. Poznávali jsme živou a neživou přírodu, rozlišovali jsme, co je dílem přírody a co ne, jak může chování a jednání člověka přírodě uškodit a co my můžeme udělat pro její ochranu. Učili jsme se třídit odpad, vysvětlili jsme si pojem „recyklace“, využívali jsme odpadní (technické) a přírodní materiály k hrám a tvoření, učili jsme se je rozlišovat. Navštívili jsme sběrný dvůr, kterým nás provedl pan L. Kadlec. Vysvětlil dětem, k čemu sběrný dvůr slouží, co se děje s odpadem, který tam lidé přivezou, co je to nebezpečný odpad.