Škola nanečisto

Přestup ze známého prostředí mateřské školy do školy základní je pro dítě velice náročným obdobím. Adaptace na nové školní prostředí trvá obvykle i několik týdnů. Aby proběhla co nejrychleji, je vhodné, aby se děti s novým prostředím a atmosférou v základní škole seznamovaly už během docházky do školky. Zažít roli školáka mohli naši předškoláci v tomto roce už podruhé při společných aktivitách v rámci projektu „Škola nanečisto“.
To, že škola není jenom učení a dřina, ale může být i zábavná, nám předvedli žáci 5.A, kteří pod vedením L. Pahl a R. Novotné v rámci dramatické výchovy připravili a zahráli loutkovou pohádku o statečném Kubovi a zakleté princezně, s V. Bitalovou jsme v tělocvičně absolvovali rozcvičku, pohybovou hru „Na ovečky a vlka“ a překážkovou dráhu. Setkali jsme se také s budoucími spolužáky z MŠ Písečné. A protože společné hry jsou tím nejlepším seznamovacím prostředkem, za chvíli by nikdo nepoznal, že jsou tam děti ze dvou mateřských škol. Vydařené dopoledne jsme zakončili pochvalou (budoucí) třídní učitelky za sportovní výkony a hlasitým: „Zdar, zdar, zdar!“.