ŠKOLNÍ ROK 2019 - 2020

Všichni zaměstnanci do posledních prázdninových dnů připravovali třídy a další prostory, abychom v nich mohli v pondělí 2. září přivítat děti a jejich rodiče. Kromě běžných úprav, oprav a úklidu proběhla o prázdninách v celé budově rekonstrukce osvětlení, do dvou tříd jsme pořídili nové koberce. V dětských koupelnách jsme vyměnili věšáky na ručníky a zásobníky na mýdlo. U části oken byla provedena oprava žaluzií, některá okna jsme vybavili sítěmi proti hmyzu. Na zahradě proběhla renovace herních prvků, zřizovatel nechal opravit plot v zadní části zahrady, poškozená vstupní branka a brána k provoznímu vchodu byly nahrazeny novými. Také bylo třeba vyměnit část elektronického zařízení v kotelně, které z provozu vyřadila letní bouřka.

Nový školní rok začal a ze všech tříd se opět ozývají dětské hlásky.  K předškolnímu vzdělávání bylo do naší školky pro tento školní rok přijato 98 dětí, z toho 30 nových. Malí si postupně zvykají na odloučení od rodičů, nový režim, kamarády a paní učitelky, ti starší se hned od prvních dnů pustili do práce. Společně si hrajeme (to je také naše práce), učíme se znát jména kamarádů, svých učitelek a nová pravidla. Také zpíváme písničky - známé i nové, tančíme, tvoříme, cvičíme atd. Využíváme slunečných dnů k delšímu pobytu venku a vyrážíme do okolí města, na dětská hřiště a do přírody.