Ten dělá to a ten zas tohle - Ovečky

Každý má své povolání, práci čili zaměstnání... Během dvou týdnů jsme ve třídě Oveček nakoukli pod pokličku „dospěláckého” světa. Děti si zahrály na pana doktora, poslechly si své srdíčko stetoskopem a ošetřily nemocného medvídka a zavázaly obvazem ruku nebo nohu. Pro pacienty jsme vymodelovali léky, zacvičili jsme si s lékařskou špachtlí a navštívili jsme místní lékárnu. Společně jsme si připravili opravdové těsto na muffiny, které jsme upekli a ochutnali. Děti poté vyrobily papírové donuty a zástěry na pečení a vaření. Při procházce v okolí MŠ jsme navštívili pekařství na sídlišti, kde jsme si popovídali s pani prodavačkou a nakoupili jsme pečivo, které jsme poté ve školce ochutnali a zkusili, co se s ním stane, když ho necháme přes noc na vzduchu. Při hře na poštovního doručovatele, jsme roztřídili dopisy podle geometrických tvarů do správných schránek a při návštěvě místní pošty na náměstí jsme hledali poštovní schránky u domů. Vyzkoušeli jsem si fyzicky náročnou práci pana hasiče zakončenou foukáním a hašením ohně. Papírový oheň si děti vyrobily dohromady jako společnou práci. Zahradník při své práci potřebuje spoustu náčiní mezi nimi samozřejmě i konvičku na zalévání. I tu si děti vyrobily. Se svou konvičkou si zacvičily a zahrály si pohybovou hru „Na zahradníka a kytičky”, při které na pokyn učitelky zalévaly správnou barvu květiny. Na závěr týdne jsme si společně zalili naše opravdově zasazené hrášky do hlíny, které už nám pomalu, ale jistě klíčí.
                                                              L. Kudrfalcová, P. Vasmerová