Vánoce v naší školce

V předvánočním čase jdou vzdělávací plány tak trochu stranou. Velké těšení vnáší do běžných činností neklid, ale zároveň radost a nadšení. Ve všech třídách je slyšet koledy, učitelky s dětmi připravují dárky a přáníčka pro rodiny, vypráví dětem o významu vánočních svátků, zkouší společně vánoční zvyky a mnoho dalšího, co k adventu patří.
Nadešel dlouho očekávaný vánoční den, na který se děti nejen těšily, ale také pečlivě připravovaly. Ráno jsme svátečně prostřeli stolečky, ozdobili jsme je vánočními dekoracemi. Děti připravily na talířky cukroví, které jim na tento den do školky přibalily maminky. Po svačince jsme se sešli v jedné třídě, kde jsme koledami a vánočními básničkami oslavili vánoční čas a narození Ježíška. Koledy si s námi přišli zazpívat i starosta města H. Blažek a místostarostka V. Fialová. Na hudební nástroje nás doprovodila učitelka ZUŠ Dačice Eva Nováková a její žákyně Klárka. Poté se děti rozešly do svých tříd, kde na ně čekala nadílka. A pak samozřejmě následovalo rozbalování dárků a hry s novými hračkami a pomůckami. Vánoční dopoledne jsme zakončili svátečním obědem a vánočními pohádkami, které dětem četly paní učitelky při odpoledním odpočinku.