Podzim nabízí nevyčerpatelné množství inspirací a námětů pro činnosti s dětmi. Kromě kouzelných proměn a darů přírody však s podzimem přicházejí i různá respirační onemocnění. K Rybičkám a Žabkám pronikla zákeřná bakterie černého kašle, která se snažila všechny děti nakazit. Ale kašel brzy zjistil, že v naší školce nemá šanci. Děti mu vysvětlily, že si myjí ruce mýdlem, jí ovoce a zeleninu, pijí čaj. Ve školce větráme, chodíme ven, běháme a sportujeme. Přišla nám na pomoc také bylinková babička, která kašel definitivně zahnala svými bylinkami. Společně jsme si je prohlédli, ke všem jsme přivoněli a ochutnali jsme čaj z rýmovníku a meduňky. Jak se bránit proti podzimním rýmám a kašli, to bude dětem připomínat dárek od babičky – pytlíček plný bylinkových vůní.
Poslechli jsme si pohádku o babce Kopřivce, dědovi Mračivci a léčivé síle kopřiv, zahráli jsme si pohybové hry "Na kopřivu" a "Běháme si pro zdraví".