Zdravý pohyb nejen zdraví pomáhá

Už pátým rokem se zaměstnanci firmy THK Dačice zapojují do projektu „Zdravý pohyb nejen zdraví pomáhá“. Smyslem je podporovat zdravý pohyb zaměstnanců a zároveň pomáhat i organizacím v regionu, ve kterém společnost působí. V letošním roce firma zahrnula do svého projektu i organizace a vzdělávací instituce mimo Dačic. Byly to: Dětský domov v Jemnici, ZŠ a MŠ Nová Říše a MŠ Slavonice. Zaměstnanci si vybrali některý z nominovaných projektů a podporovali ho během svých pohybových aktivit ve volném čase, ať už se jedná o jízdu na kole po silnici nebo v terénu, na kolečkových bruslích, běh nebo chůzi.
Akce se zúčastnilo celkem 33 zaměstnanců a společně „nasbírali“ 37 275 kilometrů. Nejvíce kilometrů získal projekt Dětského domova Jemnice, který mohl díky podpoře firmy THK zafinancovat týdenní pobyt dětí na letním táboře a zčásti ještě zafinancuje kroužek keramiky. Na druhém místě skončila ZŠ a MŠ Nová Říše, která zakoupí žákům sportovní pomůcky stejně jako MŠ Slavonice, která obsadila třetí místo. Nasbírané kilometry:
Dětský domov Jemnice 22 161 km – 15 zaměstnanců
ZŠ a MŠ Nová Říše 7 637 km – 9 zaměstnanců
MŠ Slavonice 7 477 km – 9 zaměstnanců
Pořízenými sportovními pomůckami chceme podpořit rozvoj pohybových dovedností předškolních dětí, zvyšovat jejich zájem o pohyb, naučit je aktivnímu přístupu k pohybu, který by jim přinášel radost a stal se pro ně potřebou.
Naše poděkování patří firmě THK za finanční podporu, panu Z. Bohuslavovi, který naši školu do projektu přihlásil a aktivně se do něj zapojil i jeho spolupracovníkům, kteří nás podporovali.